Asus Transformer T100TAF się nie uruchamia – Poradnik

 

Sprzedaje się różne sprzęty. Większość klientów kupujących rzeczone różne sprzęty chce, co zrozumiałe, by towar był całkowicie nowy, fabrycznie zapakowany, zaklejony odpowiednio oficjalnie wyglądającą plombą, by dzięki temu mieć pewność, że wszystko jest dobrze. Co jednak zrobić, gdy spełniający wszystkie powyższe warunki Asus Transformer T100TAF się zwyczajnie nie włącza? Przecież nowy, a wszystko zostało zrobione zgodnie z instrukcją użytkownika, protokołem dyplomatycznym i prawem Kajka i Kokosza?

Niestety, ale muszę to napisać. Asus Transformer lubi wyjść z pudełka niesprawny, mimo, że maszyna zacna, w dodatku niedroga, co można sprawdzić, klikając w zdjęcie poniżej.

Nie żeby mu dolegało coś poważnego, ale wysłałem na serwisy dostatecznie dużo sztuk, żeby uznać, że to nie przypadek. Kupiłeś/łaś sobie takie urządzenie, wylądowało „w prądzie”, bo wg instrukcji powinno. Ładuje się toto godzin osiem, ale masz jakieś zajęcia dodatkowe, więc zapominasz go odpiąć. Wychodzi na to, że łącznie pod zasilaniem sieciowym leży półtorej doby. Nie, no teraz to musi być ok, bateria jest naładowana na bank i 100%, co nie? Odpinasz go od prądu, zasiadasz do stołu, radośnie dusisz przycisk odpowiedzialny za uruchomienie i… nic. Mruga sobie biała dioda pięć razy i całe tyle. Nie odpala, nie uruchamia się, nie świeci – zdechnięte.

Spokojnie, nic straconego. Nie, to nie uwalony egzemplarz. Powodem, dla którego takie cuda się dzieją, jest bateria. W chwili, kiedy tablet pakowany jest do pudełka, bateria ma jakiś tam, fabryczny ładunek. Podczas magazynowania ten ładunek rozłazi się, rozładowuje akumulator i dzięki podładowaniu, zgodnie z instrukcją, wzbudzamy baterię do ponownego działania. W tym, konkretnym modelu zdarza się, niestety częściej niż rzadziej, że oprogramowanie głupieje. Bateria ma prąd, ale soft myśli, że jest w trybie oszczędnym i woła o ładowanie nawet gdy nie jest potrzebne.

ROZWIĄZANIE.

Czyli to na co wszyscy czekali, po tym przydługim wstępie.

Kolejno:

  • Naładuj urządzenie. Porządnie. Pisząc wcześniej o tym, że wypadałoby przetrzymać go pod kabelkiem dłużej niż wymagane w instrukcji 8 godzin, to wcale nie żartowałem.
  • Spróbuj włączyć. Jeśli nie będzie się chciało odpalić, a dioda zamruga tylko 3-5 razy, to przejdź dalej
  • Wciśnij klawisz uruchamiania i trzymaj go wciśniętego przez 90 sekund. Tak, wiem. Długo, ale dzięki temu soft, który zblokował uruchamianie ze względu na rzekome rozładowanie baterii też się wyłączy. Po upływie tego czasu – puść.
  • Odpal urządzenie. Patrz, działa!

 

W przypadku jakby nie działało, to trzeba go będzie niestety wysłać do producenta. Nie idź z tym do sklepu, w którym był kupiony, bo szkoda czasu. Lepiej będzie załatwić wszystko przez sieć, na stronie https://asus-serwis.pl/

Tekst powstał na Asus Transformer T100TAF i nie, Asus mi za to nie zapłacił. A szkoda 🙂

Zachęcam do aktywnego udostępniania tego tekstu dalej. Kto wie, może ktoś z Waszych znajomych będzie właśnie takiej pomocy potrzebować?

 

Tekst został przeniesiony z nieistniejącej już strony sprzedawcapaczy.pl. 

 


5 thoughts on “Asus Transformer T100TAF się nie uruchamia – Poradnik

  1. Haha Kurde w końcu ktoś to rozkminił Mój łapek był 5 razy w serwisie bo „się nie włącza”. I za każdym razem wracał „bo sprawny”. W końcu wpadłam na to, że w jest to kwestia „przeładowanej” baterii. Zanim w serwisie się do niego zabrali to on się już zdarzył rozładować no i wszystko wracało do normy
    Teraz jak zdarzyło mi się go przeładować to poprosi zostawiałam go w spokoju i jak się rozładował (świeciła się pomarańczowa dioda) to lądowałam od nowa i śmigał. Dzięki Twojej poradzie w końcu nie muszę czekać Dziękuję

  2. DZIEKI! ten laptop lezal z miesiac, naladowalem go i sie nie wlaczal myslalem ze do smieci ale od razu wpisalem w google i znalazlem to jeszcze raz dzieki bo sie meeeegaaaaa przydalo!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *